Bedri Baykam
About

d. Ankara, 1957 İki yaşında resim yapmaya başlayan Baykam’ın işleri, altı yaşından itibaren Bern, Geneva, New York, Washington, Paris, Cannes, London, Rome, Munih, Stockholm, San Francisco, Havana, Kiev, Berlin başta olmak üzere tüm dünyada sergilenmeye başladı.

Sorbonne Üniversitesi'nde ekonomi, L’Actorat’da aktörlük tahsili yaptı. California College of Arts and Crafts'de resim ve sinema eğitimi gördü. 80'li yıllarda başlayan uluslararası Yeni Dışavurumculuk Akımı'nın öncülerinden olan Baykam, 1987 yılına kadar Amerika'da kaldı. O tarihte İstanbul’a geri dönen Baykam bugüne kadar yarısı uluslararası olmak üzere 142 kişisel sergi açtı, bir çok bienale ve sayısız grup sergisine katıldı. 80'lerden itibaren politika ve erotizmi çağdaş sanat ortamına, mülti-medya büyük sergilerle taşıdı.

Works
Contact Information
ADDRESS
Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Birol Apartman, No:77, Daire:2, Maçka - Şişli / İstanbul
TELEPHONE
0212 234 34 52
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque lobortis neque quis orci vulputate, sed congue diam dictum. Ut tincidunt aliquam vestibulum. Aenean quis sapien sapien. Donec efficitur orci quis metus maximus eleifend. Mauris lacinia...